אודותינו

סדרת "מה נאחל לטבע?" ערכית, חווייתית, מפעילה.

לכל סיפור יש את הסיפור שלו "מה נאחל לטבע?" סביבה, נולד אי שם באחד הימים בגן "שיבולת" ביישוב קורנית. זהו סיפור אמיתי, יוצא דופן המעודד לשיח ופעולה הורים וילדים כאחד.
כאיש משפחה המגדל שלושה בנים ובת שלמד במכללה האקדמית לחינוך מכללת "אורנים", במסלול הוראה גן א-ב בו נחשפתי לעשייה חינוכית-ערכית חשובה מאין כמוה המאפשרת לילדים בגילים שלוש עד תשע לבטא במלוא מובן המילה את הוקרתם לטבע הסובב אותם.במסגרת הקורס "ספרות ילדים" העליתי על הכתב סיפור אמיתי בנושא. מתוך מטרה ברורה להחזיר את השיח בין הורים וילדים ולא רק פלאפונים ומסכים, את הסקרנות ושאלת שאלות ואת ההבנה שחיינו וחיי ילדנו תלויים בסולידריות ולא רק חמלה ולכן כל כך חשוב שכולם יקראו אותו ויעבירו את תכניו הלאה, בדרך לשינוי אמיתי בקשר שבין ילדים (וגם הורים) והמחויבות שבשמירה על הטבע והסביבה.
את חווית הילדות בחוף הים אני חייב להוריי שבחרו לגור בעיר קרית ים מטרת הספר אוקיינוסים היא להכניס את הקוראים למעגל הרחב בכדור הארץ ליצור בהם ידע וסקרנות להעשיר את רצונם לשיח בבית סביב נושאים הקשורים לכדור הארץ ולתרום לביטחון האישי והרצון לחקור ולדעת את נושא הגלים ומפלס הים.
לספר אוקיינוסים נלווה סרטון אנימציה מרהיב שמטרתו לשלב את הקריאה המסורתית עם החדשנות הטכנולוגית ולחבר את הקוראים והמשפחה לחוויית צפייה משותפת בסלון הבית ולשיח בנושא כדור הארץ והטבע הסובב אותם.
רק כך נוכל, סוף סוף, להעריך את הטבע לשמור עליו וליהנות מכל העושר שהוא מעניק לנו

סדרת הספרים פרסמה עד כה את הספרים: סביבה, אוקיינוסים, בשלבים אלה נכתב ספר שלישי בסדרה, תזונה ולאחריו שמש ספר רביעי וירח כוכבים ספר חמישי ואחרון בסדרה.

מה נאחל לטבע יצרה שותפויות רבות בהפצת הסדרה עם רשויות רבות וחברות וזכתה באוקטובר 2022 בפרס מנכ"לית משרד החינוך.

בחודש אפריל 2023 נחשף בהקראה הספר "מדיח כלים הגיע לגן" מפי ראש העיר הגברת מרים פייברג בגן "כחל" בנתניה.

הספר "מדיח כלים הגיע לגן" הנו פרויקט משותף למחבר ולאנשי איכות הסביבה הגברת מרינה אלישע ומר איתי יקר בהתאם לקול קורא שהוצא על ידי המשרד להגנת הסביבה בשנת 2020.

"מה נאחל לטבע?" פועלת לקידום הסדרה בתרגום לשפות ומאמינה שבחינוך נכון לכל אדם באשר הוא אדם נבטיח מחויבות חברתית וסביבתית שתיטב עם עולמנו וכלל החיים בו.

דילוג לתוכן